Najnowsze artykuły

18 maja 2024 22:19

Jak otrzymać kredyt na mieszkanie?Jak dostać kredyt na mieszkanie? Z pewnością warto zadbać o kilka kwestii, by sobie w tym pomóc. Na początek istotne będą stabilne wypłaty wynagrodzenia z ostatnich miesięcy, umowa o pracę (najlepiej na czas nieokreślony!), a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej - przedstawienie PIT’u za ostatni rok.


Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego


Zaciągnięcie kredytu na mieszkanie bez wkładu własnego jest możliwe. Wkład własny skutecznie może zastąpić darowizna, zabezpieczenie na innej nieruchomości, pożyczka z pracy lub pożyczka od dewelopera. Co więcej, można skorzystać również z programu rządowego IKM lub podzielić raty na dwie części. Warto także polować na mieszkania, których cena wywoławcza jest zaniżona. Może to wynikać choćby z pośpiechu sprzedającego, a nam dać idealną okazję do pozyskania wkładu własnego, wynikającego z różnicy ceny faktycznej i ceny rynkowej.

kredyt hipoteczny na mieszkanie


Kredyt na mieszkanie dla młodych 


Sytuacja finansowa młodych ludzi, ze względu na sam początek ich drogi zawodowej, często pozostawia nieco do życzenia. Największe znaczenie we wniosku o kredycie na mieszkanie dla młodych ma forma zatrudnienia i wysokość dochodów. W przypadku, gdy kredyt hipoteczny - ze względu na zbyt niskie przychody - jest nieosiągalny, warto pomyśleć o kredycie dla młodych małżeństw, w którym pod uwagę brane są zarobki dwojga osób. Najbardziej preferowaną przez bank umową jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony, w przypadku innych umów liczy się natomiast głównie ich ciągłość.  Im więcej osób dopisanych do kredytu, tym wyższa jego możliwa kwota. By zwiększyć zdolność kredytową, warto uwzględnić w kredycie dodatkowe osoby z rodziny.


Kredyt na mieszkanie - warunki 


Przy zaciąganiu kredytu na mieszkanie z pewnością zostaniemy zapytani o dochody, wydatki, planowaną wielkość kredytu i wielkość gospodarstwa domowego. W przypadku dochodów będzie liczył się rodzaj umowy i wysokość miesięcznego wynagrodzenia netto, wydatki oznaczały będą spłacane obecnie pożyczki lub kredyty, a także stałe, comiesięcznie ponoszone standardowe koszty. Wielkość gospodarstwa domowego oznaczać będzie nasz stan cywilny i ilość osób, które utrzymujemy.


Kredyt na mieszkanie pod wynajem
 

Kredyt taki powinien być jak najtańszy w miesięcznej racie. W przypadku kredytu na mieszkanie pod wynajem warto udzielić jak najmniejszego wkładu własnego (wynoszącego najlepiej 10%). Należy także zadbać o możliwie jak najdłuższy okres kredytu. Właściwa będzie także maksymalnie niska marża lub niewielkie oprocentowanie stałe. Genialnie, kiedy uda się trafić na promocję kredytu, który posiada niski koszt wejścia. Zdarza się w końcu, że banki obniżają prowizję do 1%.

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)