Najnowsze artykuły

24 kwietnia 2024 6:01

Funkcjonalne i piękne oświetlenie - jak je wybraćZakup lamp, to czynność, którą w czasie remontu zostawiamy często na sam koniec, a to ogromny błąd. Dobre oświetlenie jest integralną częścią wystroju wnętrz. Może ono podkreślić fakturę ścian, nadać odpowiedni charakter, a nawet uwydatnić atuty pomieszczenia. Zbyt późne wybranie pasujących punktów świetlnych może przysporzyć nam kłopotów np. w postaci konieczności przerobienia instalacji. 

Dobra lampa, czyli jaka?

Modele wiszące, punkowe, kinkiety świetlne, okazałe żyrandole, jak również plafony kupimy w tym sklepie internetowym https://domodes.pl/. Oferta, którą znajdziemy pod wskazanym adresem, jest tak duża, że bez problemu dopasujemy wersję lampy do naszych potrzeb, jednak aby było to możliwe, musimy te potrzeby najpierw zdefiniować. Chcemy mieć jasno świecącą lampę do pracy? Pragniemy powiesić dekoracyjny klosz nad stołem w jadalni? A może naszym celem jest stworzenie romantycznego nastroju w sypialni? W każdym z tych przypadków dobrze sprawdzi się inny produkt. Przytłumione, subtelne, miękkie światło dadzą nam kinkiety z tekstylnymi abażurami, w jadalni pięknie zaprezentuje się wymyślna forma, zwisająca nisko nad blatem, natomiast do pracy doskonała będzie niewielka wersja lampki na biurko z regulowanym ramieniem.

Oświetlenie podkreślające charakter aranżacji

Lampa musi być funkcjonalna, ale powinna także pasować do wystroju. Niektórzy twierdzą wręcz, że wokół imponujących rozmiarów żyrandola lub reflektora przypominającego pofabryczny staroć można zbudować cały projekt. Poniekąd jest to prawda. Wyrazista bryła lampy wpłynie na całe pomieszczenie, w którym się znajdzie. Czarna stal nada przestrzeni nieco surowego, industrialnego wyrazu, a wspomniany żyrandol z kryształów wpisze się idealnie w estetykę glamour. Stonowane, ale dosyć luksusowe wyposażenie w klimatach Hampton podkreślą klasyczne lampy obleczone materiałem, a nowoczesny minimalizm ładnie zagra z nieskomplikowanymi, lekkimi, szklanymi formami.

Lampa wbrew pozorom jest jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrza. To nie tylko ładna dekoracja, ale także ważne wyposażenie, które pozwala nam normalnie funkcjonować, gdy na zewnątrz zapada zmrok.

Artykuł sponsorowany

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)