Najnowsze artykuły

25 czerwca 2024 19:30

Kredyt pod hipotekę dla zadłużonych i nie tylkoKredytem pod hipotekę nazywamy umowę cywilnoprawną, która zostaje zawarta pomiędzy klientem a bankiem. Kredyt hipoteczny zaciągany jest głównie na zakup mieszkania czy budowę domu.
 

Kredyt pod hipotekę dla zadłużonych 


Analizując wniosek o kredyt hipoteczny, bank bierze pod uwagę zdolność kredytową i historię spłat dotychczasowych zobowiązań potencjalnego kredytobiorcy. Możliwość udzielenia kredytu przez bank wiąże się także z wiekiem, stanem cywilnym i liczbą osób będących na utrzymaniu klienta. Ważne jest również źródło dochodów kredytobiorcy i ciążące na nim zobowiązania. Największe szanse na uzyskanie kredytu pod hipotekę zadłużeni mają w przypadku terminowego spłacania rat pożyczek lub kredytów, obowiązkowe są zatem pozytywne wpisy w BIK-u.


Kredyt pod hipotekę bez dochodów


W przypadku braku udokumentowanych dochodów, istnieje możliwość skorzystania z usług firm pozabankowych, które to nie wysyłają zapytań do BIK, KRD czy BIG. Dostępnym rozwiązaniem jest w tym wypadku pożyczka pod zastaw mieszkania. Kredyt taki można uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu, warto jednak przy jego zaciąganiu zachować szczególną ostrożność.


Kredyt pod hipotekę domu


Kredyt pod hipotekę domu, podobnie jak kredyt pod hipotekę mieszkania, możliwy jest pod warunkiem posiadania odpowiednich dokumentów potwierdzających prawa kredytobiorcy do danej nieruchomości. Istotny jest tu szczególnie akt notarialny i wypis z ksiąg wieczystych, czy zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej. Kredyt pod hipotekę domu lub kredyt pod hipotekę mieszkania doskonale sprawdzi się w przypadku chęci uzyskania kredytu na sporą kwotę przy dość niskim oprocentowaniu.
 

Jak uzyskać kredyt pod hipotekę? 


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na swoją historię kredytową i dochody miesięczne. Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu pod hipotekę jest brak zadłużeń oraz terminowe uiszczanie poprzednich, od wysokości miesięcznych dochodów będzie zależała natomiast wysokość kwoty kredytu możliwej do uzyskania. Banki preferują kredytobiorców zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, często zwracają też uwagę na koszty utrzymania, a więc stan cywilny i potomstwo klienta. Wysokość kredytu hipotecznego zależy w dużej mierze od wysokości wypłaty - inne dochody umożliwiają zakup kawalerki, inne natomiast kupno mieszkania trzypokojowego. By wyliczyć, jaki kredyt na mieszkanie może ci przysługiwać, najlepiej pomnóż swój miesięczny dochód przez 80. Pamiętaj jednak, że precyzyjnych obliczeń jest w stanie dokonać wyłącznie pracownik banku.

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)