Najnowsze artykuły

25 czerwca 2022 19:28

Pożyczka pod zastaw mieszkania​Niespodziewane wydatki, trudna sytuacja ekonomiczna, czy nagłe załamanie płynności finansowej - oto krótka lista sytuacji, które niosą dla wielu firm ryzyko bankructwa i rodzą konieczność poszukiwania natychmiastowego wsparcia. Rynek pozabankowy oferuje przedsiębiorcom wiele ciekawych możliwości finansowania działalności, ratując firmy przed upadkiem lub umożliwiając im poczynienie inwestycji rozwojowych. Otrzymanie pożyczki pozabankowej związane jest z ustanowieniem zabezpieczenia jej spłaty, a najczęstszą formą takiego mechanizmu pozostaje zastaw mieszkania lub innej nieruchomości.

Jak działa pożyczka pod zastaw mieszkania?

Idea pożyczek ustanawiających nieruchomość jako zabezpieczenie spłaty pozostaje prosta w swoich zasadach. Dokonanie wpisu do hipoteki gwarantuje bezpieczeństwo dla wierzyciela na wypadek niewypłacalności pożyczkobiorcy. Wierzyciel otrzymuje prawo egzekucji z majątku dłużnika, jeśli ten nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy. W praktyce taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, gdyż w interesach obydwu stron leży regularność w spłacie zadłużenia.

Pożyczka pod zastaw mieszkania to produkt finansowy, który dokonał rewolucji na rynku usług pożyczek i kredytów. Banki otrzymały poważną konkurencję dla swoich sztywnych ofert, które wykluczają wiele firm z kręgu podmiotów uprawnionych do otrzymania funduszy. Paradoks tego podejścia polega na tym, że przedsiębiorstwa najbardziej potrzebujące pieniędzy, mają najmniejsze szanse na ich zdobycie. Firmy takie jak Smartvest kierują swoją ofertę do podmiotów życia gospodarczego, które zmagają się z negatywną historią w BIK, utraciły płynność finansową i możliwość finansowania bieżącej działalności, lub posiadają krótki staż na rynku. Wzrost konkurencyjności to wymóg współczesnych czasów, a inwestycje służą do jej osiągnięcia. Start-upy stoją często przed murem regulacji bankowych, powstrzymujących przed przyznaniem im funduszy. Pozabankowa pożyczka pod zastaw mieszkania daje szansę na uratowanie wielu biznesów. Jedynym wymogiem staje się posiadanie nieruchomości na własność, która zostanie objęta instytucją zastawu.

Oferta Smartvest na pożyczki pod zastaw mieszkania

Smartvest to profesjonalne biuro pożyczkowe o ogólnopolskim zasięgu, oferujące kompleksowy pakiet usług na pożyczki pod zastaw mieszkania. Przedsiębiorcy zyskują możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości uzależnionej od wartości mieszkania. Pożyczki pod zastaw mieszkania stają się możliwe dla firm wykluczonych z opcji finansowania przez banki. Smartvest wyróżnia się spośród innych instytucji pozabankowych niezwykle krótkim okresem procedowania wniosku, atrakcyjnym oprocentowaniem oraz doskonałym stosunkiem całkowitej kwoty pożyczki do wartości mieszkania. Osoby zainteresowane otrzymaniem pożyczki pod zastaw mieszkania powinny zapoznać się z zawartością strony internetowej www.smartvest.pl, która zawiera szczegółowe informacje o każdym etapie procesu przyznawania pożyczki.

Artykuł partnera

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)