Najnowsze artykuły

7 lutego 2023 3:14

Kredyt hipoteczny - warunkiOfert kredytów hipotecznych bez wątpienia nie brakuje. O ile posiada się wystarczającą zdolność kredytową i brak negatywnych wpisów w BIK-u, w kwestii kredytu hipotecznego można wybierać pomiędzy propozycjami wielu banków. Które z nich są najbardziej korzystne?
 

Kredyt hipoteczny - gdzie najlepsze warunki?


Według rankingu kredytów hipotecznych 2019, na pierwszym miejscu plasuje się PKO Bank Polski i proponowany przez niego kredyt mieszkaniowy „Własny kąt”. W przypadku, gdy zaciągnięty przez nas kredyt wyniósłby 250 000 złotych i zostałby wzięty na 25 lat, oprocentowanie wyniosłoby 2,82% w skali roku, z marżą bankową w wysokości 1,10%. Sama prowizja banku wyniosłaby 3%, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania - 3,19% w skali roku. Co za tym idzie - łączna kwota do spłaty osiągnęłaby 360 880,38 złotych, z miesięczną ratą kredytu wynoszącą 1202,93 złote.

Drugie miejsce należy do mBanku i jego „Jesieni w nowym M”, czyli oferty obejmującej obniżoną marżę kredytową. Zdecydowanym plusem propozycji mBanku jest także możliwość otrzymania dodatkowych środków na spłatę innych zobowiązań kredytowych - dostarczana jest ona w formie kredytu konsumpcyjnego, linii odnawialnej lub karty kredytowej. Prowizja mBanku waha się pomiędzy 0 a 4% kwoty kredytu.

Alior Bank, w ramach kredytu hipotecznego, proponuje ofertę „Megahipoteka”, z marżą zaczynającą się już od 2,29%, a także z możliwością zawieszenia spłaty nawet do pół roku w ciągu roku. Łącznie spłatę zawiesić można aż na 5 lat! Alior Bank nie pobiera opłaty za rozpatrzenie wniosku, oferuje szeroki zakres celów kredytowania, a prowizja ustalona zostaje indywidualnie, nie przekracza jednak nigdy 5% kwoty zobowiązania.

Bank Millenium dysponuje ofertą kredytu na 250 tysięcy złotych na 25 lat, przy RRSO wynoszącym 3,99%, oprocentowaniem 3,92% w skali roku, marżą banku w wysokości 2,20% oraz prowizją 0%. Warto zaznaczyć, że ostateczna kwota do spłaty wynosi wtedy 392 572,23 złotych, rata natomiast - 1308,57 złotych. Co istotne, do czasu ustanowienia hipoteki w banku Millenium, przyszły kredytobiorca ponosi koszty związane z tak zwaną prowizją za podwyższone ryzyko, gdzie opłata za okres jednego roku równa się 1% przyznanej kwoty kredytu. Pobiera się ją w miesięcznych ratach, w ósmym dniu każdego miesiąca.

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)