Najnowsze artykuły

15 sierpnia 2022 6:06

Gdzie można znaleźć wymarzone mieszkanie?Znalezienie odpowiedniego mieszkania może nie być prostą sprawą. Szukanie tego wymarzonego lokum może trwać nawet wiele miesięcy i nie odnieść spodziewanych skutków. Czy można to zrobić szybciej i lepiej? Jest na to pewien sprytny sposób.

Kto szukał mieszkania ten wie, że trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości. Problemy pojawiają się już na etapie przeszukiwania ogłoszeń. Dość szybko okazuje się, że oglądanie ogłoszeń tylko na jednej stronie – nawet na tej najpopularniejszej – może nie być wystarczające. Ogłoszeń jest po prostu za mało. Dlatego poszukujący często odwiedzają nawet kilkanaście różnych portali, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

To także szybko sprawia problemy. Najpierw należy znaleźć odpowiednie portale. Jeżeli nie znasz portali, to także zajmuje czas. W dodatku sam musisz sprawdzać, czy na danej stronie znajdują się ogłoszenia dobrej jakości. Jeżeli się przeprowadzasz, nie znasz też portali lokalnych i ich specyfiki. Poruszasz się trochę po omacku.  W dodatku przeglądanie wielu stron sprawia, że wciąż oglądasz te same oferty, przez co tracisz jeszcze więcej czasu. Czy można ten problem rozwiązać w jakiś prosty sposób?

Jak działa agregator ogłoszeń sąsiedzki.pl?

Agregator ogłoszeń nieruchomości sąsiedzki.pl pozawala na odnalezienie nieruchomości  z wielu różnych portali – w tym właśnie mieszkania. Wszystkie one są w jednym miejscu. Wystarczy jedynie wprowadzić swoje preferencje:

  • Rodzaj nieruchomości
  • Kupno lub wynajem
  • Lokalizacja

Gdy już pojawią się oczekiwane ogłoszenia możesz je także posortować w wygodny dla siebie sposób – wg daty, ceny, czy wielkości mieszkania. I to wszystko. Możesz też ustawić przy pomocy wygodnego suwaczka maksymalną cenę jaka cię interesuje. I to wszystko. W wynikach uzyskasz dziesiątki wyników, które dokładnie odpowiadają Twoim wymaganiom. W ten sposób łatwiej jest znaleźć wymarzone mieszkanie, ponieważ wszystkie interesujące Cię oferty znajdziesz w jednym miejscu. Nie musisz się martwić, że będziesz wciąż przeglądał te same oferty, albo że przegapisz jakąś interesującą ofertę.

Każde ogłoszenie jest też opisane w przejrzysty sposób. Nie otwierając ogłoszenia dowiesz się się:

  • Ile kosztuje mieszkanie
  • Ile ma pokoi
  • Jak jest duże
  • Gdzie znajduje się
  • Jak wygląda

W ten sposób szybko wyselekcjonujesz tylko ogłoszenia, które wydają Ci się interesujące.

Podstawowe informacje to nie wszystko

Niektórzy właściciele postanawiają zmienić cenę swojej nieruchomości. Niekiedy może ona wzrosnąć. Np.: wtedy, gdy zmienia się wartość podatków i innych opłat związanych z użytkowaniem lub posiadaniem nieruchomości. Zdarza się również, że właściciele niewłaściwie szacują wartość swojej nieruchomość. Dopiero po wystawieniu ogłoszenia orientują się, jaką właściwą cenę powinni podać i zmieniają ją na wyższą.

Na szczęście, zdarza się również, że właściciel obniża cenę nieruchomości. Np.: w przypadku, gdy ta już jest długo wystawiona na sprzedaż. Wahania cen są bardzo ważną informacją, która nie widnieje na portalach ogłoszeniowych. Dzięki niej możesz zorientować się w wartości nieruchomości oraz sprawdzić, czy jest jakieś pole do negocjacji.

W portalu sąsiedzki.pl może łatwo sprawdzić, czy w ostatnim czasie zmieniała się cena danej nieruchomości i w jakim stopniu.

Szukanie wymarzonego mieszkania zawsze jest bardzo stresujące. Na początku zawsze musisz się zastanowić, jakie masz wymagania. Dotyczy to nie tylko wielkości mieszkania, ale także jego ceny. Później czekają Cię wizyty w mieszkaniach, które często kończą się fiaskiem. To sprawia, że szukanie mieszkania jest jeszcze trudniejsze. Nie warto jednak dokładać sobie nerw ów już na początku, czyli podczas przeglądania ogłoszeń.  Warto więc znaleźć takie narzędzie jak Sasiedzki.pl, by ułatwić sobie zadanie.

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)