Najnowsze artykuły

24 lipca 2024 5:41

Jak ogrzać łazienkę?Niezależnie od tego, czy lubisz brać szybki prysznic, czy długą kąpiel, wszelkie zabiegi higieniczne będą przyjemniejsze, jeśli w Twojej łazience panuje przyjemne ciepło. Zimna podłoga, niska temperatura powietrza, wilgoć, chłodne ręczniki — takie warunki zdecydowanie nie sprzyjają korzystaniu z kąpieli. Sprawdź, jakie ogrzewanie do łazienki wybrać i czy grzejnik łazienkowy elektryczny może być tani w eksploatacji. 

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w postaci mat grzewczych pod posadzką to doskonałe rozwiązanie do większości łazienek. Pod płytkami można umieścić proste w montażu i obsłudze elektryczne maty grzewcze. Ciepło, które generują, będzie szybko rozchodzić się po całym pomieszczeniu a podłoga będzie przyjemnie ciepła. Ogrzewanie podłogi jest świetnym sposobem na zapewnienie sobie komfortu w łazience. 

Można rozważyć ułożenie mat grzewczych, jeśli planujesz budowę domu lub kompleksowy remont mieszkania. W przypadku mat elektrycznych możesz dogrzać nawet gotową, wylaną posadzkę, wystarczy, że ułożysz maty i na nich zamontujesz nowe płytki. Ponieważ maty elektryczne są bardzo cienkie, nie podniosą znacząco poziomu podłogi. Bywa jednak tak, że chcesz dogrzać łazienkę, która nie wymaga remontu albo nie masz środków, by zainwestować w podłogowy system ogrzewania. Wtedy zdecydowanie warto pomyśleć o elektrycznym grzejniku łazienkowym. 

Typy elektrycznych grzejników łazienkowych

Ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym to także remedium na chłodną i wilgotną łazienkę. Grzejnik podłączony do prądu może ogrzewać pomieszczenie przez cały rok. Kiedy temperatury spadną, można z niego korzystać zarówno jak z głównego, ale także jak z dodatkowego źródła ciepła. Co ważne, jego zakup i montaż nie wymaga dużej inwestycji, korzystanie z grzejnika jest niezwykle łatwe, a przede wszystkim niedrogie. 

Drabinka do łazienki

Pierwsza propozycja to elektryczny grzejnik łazienkowy montowany do ściany. Kształtem przypomina drabinkę, ponieważ złożony jest z kilku rurek ułożonych poziomo albo z giętej rurki, która tworzy drabinkę. Dzięki temu można korzystać z grzejnika nie tylko jak ze źródła ciepła, ale także jak z suszarki do ubrań i ręczników. Rozwieszone na nim tekstylia będą schły także wtedy, kiedy grzejnik nie będzie podłączony do prądu, a ręczniki będą wyglądały estetycznie. Grzejnik do łazienki w postaci drabinki wiesza się na ścianie na stałe, na wysokości ramion użytkowników. Dzięki temu zajmuje mało miejsca i nie zawadza nawet w niewielkim pomieszczeniu. 

Grzejniki łazienkowe są nie tylko wydajne, ale także estetyczne. Przykładem takiego urządzenia może być grzejnik marki Thermoval, producenta wydajnych i estetycznych grzejników łazienkowych (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/), które pomagają  rozwiązać problem zimnej łazienki. Produkowane są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, ze stali nierdzewnej, ze stali węglowej i z aluminium. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym designie, wybierz do łazienki promiennik dekoracyjny.

Konwektorowy, mobilny grzejnik

Drugą opcją może być elektryczny grzejnik konwektorowy wstawiany do łazienki, kiedy temperatura spadła a tradycyjne ogrzewanie jest niewydolne. Grzejnik konwektorowy jest lekki i mobilny, można wstawić go do dowolnego pomieszczenia, można też wybrać model mocowany do ściany. Działa w bardzo prosty sposób: po podłączeniu go do prądu i ustawieniu żądanej temperatury, urządzenie praktycznie bezgłośnie zasysa powietrze od dołu, ogrzewa je we wnętrzu za pomocą elektrycznych grzałek, a następnie oddaje do pomieszczenia przez otwory na górze obudowy. Działa dzięki zjawisku konwekcji, czyli tendencji do unoszenia się ciepłego powietrza do góry. Co ważne, grzejniki konwekcyjnie szybko wysuszają powietrze, co akurat w łazienkach jest czynnikiem zdecydowanie pozytywnym. 

 

Bezpieczeństwo i ekonomia użytkowania elektrycznego grzejnika

Elektryczny grzejnik łazienkowy do tego, by pracować, potrzebuje energii elektrycznej. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z niego jest opcją jedynie dla majętnych właścicieli domów i mieszkań. 

Wspomniane już grzejniki Thermoval, chociaż szybko i znacząco nagrzewają pomieszczenie, są ekonomiczne. Przede wszystkim zostały wyposażone w termostaty i czujniki ciepła. Użytkownik sam ustala, jaka temperatura w łazience jest optymalna. Może więc przyjąć, że w pomieszczeniu powinna być stała temperatura 20 stopni. Urządzenie będzie uruchomiało się tylko wtedy, kiedy temperatura spadnie, a gdy wzrośnie do 20 stopni, wyłączy się. 

Można także ustawić grzanie na określone godziny. Grzejnik elektryczny łazienkowy może uruchamiać się i dogrzewać pomieszczenie rano, kiedy mieszkańcy korzystają z porannej toalety i wieczorem, kiedy biorą prysznic i przebierają się do spania. Ponieważ elektryczne grzejniki nagrzewają się szybko, mogą być włączone na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Nie muszą pracować przez wiele godzin. Co więcej, jeśli wybierzesz elektryczny grzejnik łazienkowy z WiFi, możesz nim sterować przy pomocy aplikacji z pracy, czy wracając do domu. 

Zadbaj o swój komfort

Ciepło w łazience jest niezwykle ważne. Im jest w niej przyjemniej, tym chętniej domownicy będą korzystać z prysznica albo relaksować się w kąpieli. Warto więc sprawić, by niezależnie od aury i warunków technicznych mieszkania, było w niej po prostu komfortowo. Dbanie o ciepło w każdym pomieszczeniu ułatwi Ci Thermoval, producent energooszczędnych elektrycznych grzejników łazienkowych.

Artykuł partnera

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)