Najnowsze artykuły

15 sierpnia 2022 5:01

Sposób na większe wydatki, czyli ratalna pożyczka pozabankowaKto nie chciałby być bogaty? Chyba nikt! Każdy z nas marzy o wyższej pensji, stabilniejszej pracy (albo o pracy w ogóle), o tym, żeby go było stać. Na nowy telewizor, na lepsze jedzenie, na dłuższe wakacje albo na wyprawienie hucznego wesela. Każdy z nas ma inne potrzeby, często bardzo zależne od naszej konkretnej życiowej sytuacji i tego, co się w tej chwili dzieje. Zazwyczaj jedną z najistotniejszych przeszkód stojących na drodze do zrealizowania tych marzeń jest brak środków niezbędnych na ich realizację. Innymi słowy - to przez niewystarczające finanse nie możemy robić tego czego chcemy i w pełni cieszyć się życiem.

Kiedy chcemy kupić coś drogiego - piekarnik, samochód czy telewizor - może się okazać, że nie mamy wystarczająco dużo oszczędności, by na raz wyłożyć całą kwotę. Teoretycznie moglibyśmy odłożyć te pieniądze i zaczekać, pieczołowicie oszczędzając i odkładając każdy grosz, by za kilka miesięcy lub lat kupić upragnioną rzecz. Jest tak jednak tylko w teorii, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę, że są wydatki, które nie mogą czekać: praktycznie niemożliwe jest życie bez lodówki, a dla niektórych sprzętem tak samo niezbędnym jest samochód. Żeby móc codziennie dojechać do pracy i odwieźć dzieci do szkoły ludzie potrzebują własnego auta - wielu Polaków mieszka w miejscach, do których praktycznie nie da się dojechać inaczej niż prywatnym samochodem. A głupio jest prosić sąsiada, by codziennie przez pół roku odwoził cię do pracy, a twoje dzieci do szkoły, bo akurat popsuł wam się samochód i nie stac was na naprawę albo kupno nowego. 

Co jednak zrobić, gdy mamy większe wydatki niecierpiące zwłoki i zbyt mało pieniędzy na koncie, by je pokryć? Z pomocą mogą przyjść nam banki i pozabankowe instytucje pożyczkowe. Każda tego typu firma ma w swojej ofercie różnorodne pożyczki mogące rozwiązać problem naszego braku odpowiedniej ilości gotówki nawet w piętnaście minut. Tak, dokładnie - piętnaście minut zajmuje wzięcie pożyczki przez Internet. Wystarczy mieć dowód, adres e-mail i konto bankowe, a także telefon komórkowy. Za pomocą konta bankowego, telefonu i maila odbywa się kilkuetapowa weryfikacja, a po kilku minutach od złożenia wniosku pieniądze pojawiają się na koncie. To bardzo proste - zobacz sam. 

Krótkoterminowe pożyczki, które spłaca się w całości zazwyczaj wydawane są na maksymalną kwotę tysiąca złotych. Jeśli potrzebujemy więcej, bo na przykład chcemy kupić samochód, a nie piekarnik, a do tego nie będziemy w stanie oddać tych pieniędzy za miesiąc, powinniśmy wziąć pożyczkę ratalną. Ma ona wyższe oprocentowanie niż chwilówka - sumarycznie będziemy musieli oddać więcej pieniędzy niż dostaniemy - jednak dzięki rozłożeniu płatności na raty, nie odbije się ona boleśnie na naszym domowym budżecie. Biorąc pożyczkę ratalną możemy ustalić wysokość rat i ich rodzaj - możemy albo rozłożyć raty równo, albo skalować je, tzn. pierwsza rata będzie najwyższa, a ostatnia najniższa, dzięki czemu uda nam się zredukować wielkość odsetek - suma sumarum zapłacimy mniej, niż przy równym rozłożeniu rat.

Artykuł sponsorowany

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)