Najnowsze artykuły

Meble kuchenne w dobrym stylu

Kominki narożne w domach

Pożyczka pod zastaw mieszkania

21 stycznia 2022 20:26

Fundusz Hipoteczny DOMRenta dożywotnia jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób po 60-tym roku życia, będących właścicielami mieszkania, domu, gruntu lub posiadających prawo własnościowe do lokalu lub prawo użytkowania wieczystego.


Fundusz Hipoteczny DOM SA 


W ramach funduszu hipotecznego DOM SA, senior otrzymuje dożywotnią rentę hipoteczną w zamian za oddanie praw do nieruchomości (której jest posiadaniu) po śmierci na rzecz Funduszu. Wysokość otrzymywanych, comiesięcznych świadczeń zależy od wartości nieruchomości, a także od wieku i płci beneficjenta. Fundusz Hipoteczny DOM twierdzi, że kwoty, które oferuje, wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy na miesiąc oraz, że skorzystanie z jego usług jest właściwe dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoją sytuację finansową, popadli w zadłużenie lub borykają się z brakiem wystarczających do życia środków pieniężnych. 

W przypadku funduszu - prócz comiesięcznych wypłat - możliwe jest także skorzystanie ze sporego zastrzyku gotówki, wypłacanego w jednej lub kilku częściach. Każde świadczenie wyliczane jest indywidualnie dla konkretnej osoby. Co więcej, od chwili zawarcia umowy z Funduszem Hipotecznym DOM, wszystkie kwoty użytkowania mieszkania (takie jak remonty, czynsze czy wymiany okien) oraz zapłata podatków spoczywają na Funduszu, dlatego też senior, który skorzysta z oferty firmy DOM, nie musi przejmować się więcej podwyżkami czynszu i swym nadszarpniętym z tego tytułu budżetem.

fundusz hipoteczny dom


Fundusz Hipoteczny DOM - opinie 


Na oficjalnej stronie internetowej Funduszu Hipotecznego DOM można zaobserwować wiele pozytywnych opinii seniorów, którzy współpracowali z opisywaną firmą.

„Jestem szczęśliwa, że zapewniłam sobie waszą opiekę, nie będę się martwić, ze ktoś przyjdzie i zagarnie to wszystko. Często o Was rozmawiam. Pamiętacie o mnie, dostaję życzenia na święta i paczuszkę” - Pani Emilia, Dąbrowa Górnicza

„Jestem bardzo zadowolona, nie ma oszustwa, złodziejstwa, kradzieży. Jak mam kłopot dzwonię do was, wszystko za mnie załatwią, nic mnie nie obchodzi. Jestem szczęśliwa bez troski i nerwów" - Pani Janina, Bydgoszcz

"Polecałem was, nie ma żadnych kłopotów z wami, wywiązujecie się z zobowiązań” - Pan Stanisław, Kościerzy

Niestety, poza oficjalną wizytówką firmy, jaką jest jej strona internetowa, o Funduszu Hipotecznym DOM krąży sporo negatywnych opinii.

„Oszukują starszych ludzi. Proszę uważać - w reklamie występuje chyba matka prezesa, która tak pięknie opowiada o firmie. Unikać jak ognia!” - pisze mężczyzna występujący pod pseudonimem Oszukany.

Co więcej, według powszechnie panujących opinii, odwrócona hipoteka nie jest dobrym rozwiązaniem. Po podpisaniu dożywotniej umowy cywilnej, emeryt zrzeka się nieruchomości na rzecz firmy, która w zamian za to zobowiązuje się do wypłacania mu świadczenia w określonej wysokości do końca życia. Stracić można naprawdę wiele. Wartość nieruchomości jest niejednokrotnie nieporównywalna z wielkością świadczeń. W przypadku, gdy osoba korzystająca z odwróconej hipoteki umrze po roku, otrzyma znacznie mniejszą kwotę, niż sumę, którą uzyskałaby po prostu sprzedając lub wynajmując nieruchomość. Jeśli opisywaną nieruchomością jest miejsce zamieszkania seniora, suma również niejednokrotnie jest kilkadziesiąt razy mniejsza, niż powinna.

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)