Najnowsze artykuły

25 czerwca 2024 20:58

Kto w czasie pandemii ma szanse na kredyt hipoteczny?Mimo panującej wciąż pandemii, życie upomina się o swoje prawa. Po chwilowym zastoju, wywołanym obostrzeniami epidemicznymi, coraz więcej chętnych na uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, domu lub innej nieruchomości, zaczyna odwiedzać oddziały banków z nadzieją na uzyskanie kredytu. Marzenia potencjalnych kredytobiorców o własnym lokum są podsycane wspaniałymi możliwościami zamieszkania w pięknych okolicznościach przyrody, czy też w eleganckich osiedlach i budynkach, o jakich mogą przeczytać w prospektach deweloperskich. Napędzani świetną koniunkturą, jaka panowała przed pandemią deweloperzy ani na chwilę nie przestali budowania nowych mieszkań, domów i innych nieruchomości, dlatego teraz kuszą potencjalnych nabywców ich produktów wspaniałymi ofertami.

O tym, że mimo utrudnień związanych z pandemią, zainteresowanie zakupami na rynku nieruchomości nie uległo znacznemu zmniejszeniu, świadczy wysoka ilość wniosków kredytowych składanych w bankach przez potencjalnych nabywców mieszkań, domów i innych nieruchomości  co wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej za I półrocze br., A z drugiej strony utrzymywanie się wysokich cen mieszkań tak deweloperskich na rynku pierwotnym, jak i używanych, na rynku wtórnym. Jeśli ktoś liczył na obniżkę cen mieszkań w związku z pandemią, to już można powiedzieć, że się przeliczył. Nawet w stosunku do roku ubiegłego, kiedy nikt jeszcze o żadnej pandemii nie słyszał, ceny te, raczej wzrosły, a nie zmalały.

Obserwatorzy rynku nieruchomości i usług kredytowo-finansowych informują, że po mimo zamrożenia częściowego gospodarki systematycznie wzrasta zainteresowanie zakupem mieszkań, domów i innych nieruchomości. A z danych BIK wynika, że rośnie też popyt na kredyty hipoteczne na zakup mieszkań, domów i innych nieruchomości.

Pozytywny wpływ na zainteresowanie zakupami mieszkań, domów i innych nieruchomości i związanych z tym kredytami hipotecznymi, ma zapewne obniżenie przez Radę Polityki Pieniężnej stóp oprocentowania kredytów.

Barierą dla wielu potencjalnych kredytobiorców kredytów hipotecznych na zakup mieszkań, domów i innych nieruchomości jest jednak przezorność banków, które w związku z pandemią i sytuacją w gospodarce, wnikliwiej niż przedtem przyglądają się zdolności kredytowej i historii kredytowej, klientów zwracających się do nich z wnioskami kredytowymi na kredyty hipoteczne.  A do tego, żądają od potencjalnych kredytobiorców posiadania wyższego wkładu własnego i ubezpieczenia kredytów, co dodatkowo podnosi koszty kredytowe. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wizytę w banku powinniśmy skonsultować się z doświadczonym doradcą kredytów hipotecznych, który wskaże nam gdzie i na jakich warunkach możemy otrzymać najlepszą ofertę.

Oczywiście, wiele osób niepewnych przyszłych zdarzeń wycofuje się z zamiaru zakupienia nieruchomości i wystąpienia z wnioskiem o kredyt hipoteczny. Ale są kredytobiorcy, którzy mają lepszą kondycję finansową i kredytów się nie boją.

Artykuł sponsorowany

Napisz do nas

Omówimy warunki współpracy

Spodobał Ci się napisany przez nas tekst? A może masz coś do dodania w omawianej kwestii lub chcesz opublikować swoją poradę dotyczącą kredytu.

Zainteresowany współpracą z naszszym portalem? Skontaktuj się z naszą Redakcją, używając w tym celu prostego fromularza kontaktowego, który znajdziesz na każdej stornie serwisu. 

Komentarze (0)